Roterdam - Slavio slavljenik Viktor

sreda 10.02.2016.
17:48

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u osminu finala turnira u Roterdamu na dan svog tridesetog rođendana.

Beta/AP Photo/Valentina Petrova

Andrej Kuznjecov nije uspeo da pokvari rođendansko slavlje Viktora Troickog koji je posle preokreta uspeo da savlada Rusa i plasira se u osminu finala turnira u Roterdamu.

'Rođendanac' Troicki slavio je rezultatom 2:1 (4:6, 7:6, 6:3) u meču koji je trajao dva sata i sedam minuta.

Srbin je loše otvorio prvi set i sam meč pošto je dozvolio rivalu da mu dva puta oduzme servis na prva dva servis gema. To je Kuznjecovu omogućilo da povede u setovima, ali je onda usledio totalni preokret.

U drugom setu nije bilo brejkova, premda je Viktor imao jednu šansu u četvrtom gemu, ali je zato sa tri mini brejka Srbin uspeo da poravna rezultat na 1:1.

Dobro otvaranje i završnica trećeg seta omogućili su Troickom da slavi pobedu na dan svog rođendana, a rival u borbi za četvrtfinale biće mu Hjeon Čung iz Južne Koreje.