Roterdam - Gaske zaustavio Viktora na startu

Autor: Beta Beta
sreda 15.02.2017.
14:48
Izvor: Beta

Trećim porazom u petom međusobnom duelu sa Rišarom Gaskeom srpski teniser Viktor Troicki završio je učešće na turniru u Roterdamu već u prvom kolu.

Epa/Koen Suyk

Srpski teniser Viktor Troicki eliminisan je sa turnira u Roterdamu, pošto je danas u prvom kolu poražen od Francuza Rišara Gaskea u dva seta, 4:6, 2:6.

Gaske je u njihovom petom međusobnom duelu do treće pobede došao posle 75 minuta igre.

Troicki je u petom gemu prvog seta stigao do brejka i prednosti od 3:2, ali je Gaske već u narednom gemu uzvratio istom merom, a potom u trenutku kada je srpski teniser servirao za izjednačenje pri rezultatu 4:5 još jednom oduzeo servis i došao do prednosti od 1:0.

Gaske je u drugom setu igrao na još višem nivou, Troicki nije imao pravi odgovor, što je Francuz iskoristio i uz dva brejka izborio plasman u drugo kolu u kom ga čeka Čeh Tomaš Berdih.

Nagradni fond turnira u Roterdamu je 1.724.930 dolara.