Rim - Lajović namučio Huana Monaka!

ponedeljak 11.05.2015.
17:45

Srpski teniser nije danas uspeo da napravi iznenađenje na startu turnira Masters serije u Rimu.

Beta/APPhoto/Aijaz Rahi

Dušan Lajović eliminisan je na startu turnira u Rimu, pošto je danas, posle velike borbe, poražen od favorita u ovom duelu, Argentinca Huana Monaka.

Njihov duel je trajao dva sata i 20 minuta, a Monako je na kraju slavio rezultatom 2-1, po setovima 6-3, 6-7 (5-7) i 6-2.

U prvom setu presudio je brejk koji je Monako napravio u šestom gemu, na šta Lajović nije imao odgovor, a prava borba usledila je u drugom setu, punom preokreta, kada je srpski teniser uspeo da u taj-brejku stigne do izjednačenja u setovima.

U trećem, odlučujućem, Lajopvić se držao do 3-2, a onda je Monako ''dodao gas'' i sa tri vezana gema rešio ovaj meč u svoju korist.

Današnjim porazom, Ljović je propustio priliku da u drugom kolu odmeri snage sa Švajcarcem Stanislasom Vavrinkom.