Rim - Duci sa Ćorićem za plasman u glavni žreb

subota 09.05.2015.
21:49

Nakon trijumfa koji je u subotu ostvario nad Italijanom Markom Ćećinarom srpski teniser Dušan Lajović igraće protiv Hrvata Borne Ćorića za mesto u glavnom žrebu petog ovosezonskog Mastersa u "večnom gradu".

Beta/AP Photo/Osama Faisal

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u drugo kolo kvalifikacija za plasman u glavni žreb Mastersa u Rimu pošto je u dva seta bio bolji od domaćeg takmičara Marka Ćećinara.

Do plasmana u drugo kolo Lajović je stigao posle 80 minuta igre rezultatom 2:0 (7:6, 6:2).

U prvom setu nije bilo brejkova pa je pitanje pobednika rešeno u taj-brejku, a nakon što je došao do prednosti Lajović je sa lakoćom osvojio i drugi set i plasirao se u dalji tok kvalifikacija.

Za mesto u glavnom žrebu Dušan će se boriti sa Hrvatom Bornom Ćorićem koji je postavljen za prvog nosioca u kvalifikacijama.