ponedeljak 29.05.2017.
16:00

Janko Tipsarević je poražen od Žoaa Souse u prvom kolu Rolan Garosa ove sezone.

EPA/CAROLINE BLUMBERG

Novak Đoković će u drugom kolu igrati protiv Žoaa Souse koji je uspeo da savlada Janka Tipsarevića u prvom kolu Rolan Garosa rezultatom 4:6, 7:6 (3), 6:2 i 6:2.

Janko je pokazao u prvom setu da je u dobroj formi, ali je očigledan nedostatak mečeva koji su dugi i koji traju više od tri seta uticao na njegov poraz danas.

Nakon 49 minuta igre Janko je uspeo da povede sa 1:0, igrao je sasvim solidno, a u drugom setu je Janko napravio dva uzastopna brejka, vodio sa 6:5 i servirao za 2:0, i onda se desio ključni detalj na meču.

Propustio je srpski teniser dve set lopte, a prvu brejk loptu u tom gemu Sousa je uspeo da realizuje i da odvede set u taj-brejk.

Tamo je bio bolji, pa je bio u velikoj psihološkoj prednosti u nastavku.

Janko nije uspevao da servira dobro u nastavku, Sousa je dolazio do brejkova, pa samim tim na kraju i do pobede u ovom meču.