RG - Ana se zahuktala pa 'počistila' Japanku

četvrtak 26.05.2016.
12:44

Srpska teniserka Ana Ivaković plasirala se u treće kolo Rolan Garosa pošto je danas savladala Japanku Kurumi Naru u dva seta, u meču koji je trajao nešto manje od sat i po vremena.

Beta/AP Photo/Alastair Grant

Osvajačica Rolan Garosa iz 2008. godine obezbedila je plasman u treće kolo Otvorenog prvenstva Francuske pobedom nad Japankom Kurumi Narom.

Ana Ivanović je u drugom kolu slavila rezultatom 2:0 (7:5, 6:1) u meču koji je trajao sat i 20 minuta.

Srpskoj teniserki bilo je potrebno sat vremena da slomi otpor Kurumi Nare u prvom setu, ali je posle hvatanja ritma Ivanovićeva ekspresno završila posao.

Posle sjajno otvorenog prvog seta i vođstva od 3:0 Ana je počela da posrće pa je Kurmi Nara vratila brejk u sedmom gemu i vratila se u igru. U osmom i desetom gemu Ana Ivanović je propustila pet brejko lopti od čega su tri bile i set lopte, ali je na kraju oduzela servis Japanki i povela u setovima.

Drugi set je bio rutina za srpsku teniserku koja je uz dva brejka i sjajnu igru lako privela posao kraju i plasirala se u treće kolo.

Naredna protivnica Ane Ivanović biće bolja iz duela Elene Svitoline i Tejlor Tausend.