Pariz - Viktor pakuje kofere, uzdamo se u Novaka!

sreda 02.11.2016.
12:30

Samo dan pošto je na jedvite jade savladao Manarina, Viktor Troicki završio takmičenje na turniru u Parizu.

Beta/AP Photo/Ronald Zak

Srpski teniser Viktor Troicki eliminisan je danas sa turnira Masters serije u Parizu, pošto je u dva seta poražen od petog nosioca, Japanca Keija Nišikorija.

Favorizovani Japanac slavio je rezultatom 6:2 i 7:5, a kako sada stvari stoje, ovim porazom je Troicki okončao tekuću sezonu.

U prvom setu, naš teniser je bio ravnopravan samo tokom prva četiri gema, a onda Nišikori pojačava ritam i od 2:2 bez problema stiže do 6:2 i osvajanja seta.

U drugom je bilo zanimljivije, Viktor je pružio mnogo jači otpor, bilo je dosta brejkova na obe strane, ali Japanac nije dozvolio da set uđe u taj-brejk i sa 7:5 u ovom delu igre, posle sat i 15 minuta, rešio je meč u svoju korist.

U trećem kolu, Nišikori će se sastati sa boljim iz duela Žo Vilfrid Conga - Albert Ramos.

Naravno, centralni događaj dana biće nastup Novaka Đokovića, koji će se oko 16 časova sastati sa Žilom Milerom.