Pariz - Federer ''kroz iglene uši''!

sreda 29.10.2014.
18:53

Veoma težak posao imao je Rodžer Federer na turniru u Parizu, gde je posle velike borbe u tri seta uspeo da savlada Žeremija Šardija.

Beta/AP Photo/Keystone,Georgios Kefalas

Posle osvojene titule u Bazelu proteklog vikenda, trenutno drugi teniser sveta je večeras jedva izašao na kraj sa francuskim teniserom Žeremijem Šardijem.

Dva i po sata trajala je njihova borba u drugom kolu turnira u Parizu, a Federer je na kraju slavio sa 2-1, po setovima 7-6 (7-5), 6-7 (5-7), 6-4.

Šardi je veliuku priliku propustio u prvom setu, kada je imao čak četiri set lopte pri vođstvu od 5:4, ali je Federer uspeo da se izvuče, izjednači na 5:5, a onda i da u taj-brejku dođe do vođstva u setovima.

Ipak, u drugom mu je Šardi uzvratio istom merom, takođe u taj-brejku, ali Francuz nije imao snage i za potpuni preokret. Federer je u prvom gemu napravio brejk i tu prednost je uspeo da zadrži do kraja meča.