Novak startovao pobedom

Autor: Boris Jovanović
nedelja 29.03.2015.
08:25

Teniski kralj morao da igra tri seta protiv Kližana, ipak, na kraju se dobro završilo.

Beta/AP Photo/Wilfredo Lee

Izgledalo je da će biti lako kada je Nole prvi set dobio za nešto više od dvadesetak minuta.

Novak je u drugom vodio sa 5:3, sve je ukazivalo da ćemo videti brzu završnicu međutim Kližan je uzvratio vratio brejk i serijom osvojenih gemova izjednačio na 1:1.

To je razljutilo favorita koji je u trećem setu oduvao rivala iz Slovačke i sa 6:0,5:7, 6:1 otišao u treće kolo Majamija.

"Dobro mi je parirao, treba mu odati priznanje, odlično se borio u drugom setu. Meni je tada pao nivo igre, ali na kraju sve se dobro završilo", ocenio je Novak i dodao da se nada tituli u Majamiju gde je odigrao neke od najboljih partija u karijeri.

On je podsetimo, ovaj Masters osvoji četiri puta, igrao još jedno finale, brani titulu iz prošle sezone kada je u finalu savladao Rafaela Nadala.