Novak se mučio, pa doneo Srbiji drugi bod!

petak 03.02.2017.
22:37

Đoković je izgubio prvi set, ali je uspeo da se vrati i da povede sa 2:1, a onda mu je protivnik predao meč.

BETAPHOTO/SASA DJORDJEVIC/DS

Novak Đoković je uspeo da donese Srbiji drugi poen pošto mu je danas Danil Medvedev predao meč u četvrtom setu pri rezultatu 2:1 (3:6, 6:4, 6:1, 1:0) u korist našeg tenisera.

Najbolji srpski teniser je danas odigrao svoj prvi meč nakon eliminacije na Australijan openu, i nije se baš najbolje osećao na terenu.

Zadesila ga je i blaga povreda desne ruke, reklo bi se da je rame bilo problem, što je mladi Medvedev iskoristio.

Novak Đoković je uspeo da donese Srbiji drugi poen pošto mu je danas Danil Medvedev predao meč u četvrtom setu pri rezultatu 2:1 u korist našeg tenisera.

63. teniser sveta je u prva tri servis gema Novaka Đokovića uspeo da uzme brejk, do kraja je to uradio još jednom za 6:3 i vođstvo u meču.

Kada je odmah na startu drugog seta uzeo brejk Novaku, Medvedev je imao sjajnu prednost protiv drugog tenisera sveta od 1:0 u setovima i 3:0 u drugom setu.

Ipak, Novak se veoma brzo vratio, napravio je seriju od 6:1 i izjednačio rezultat na 1:1 u setovima.

Tada je Medvedev u potpunosti pao psihički i fizički, više nije mogao da se nosi sa najboljim teniserom Srbije ikada, Novak je dobio treći set sa 6:1, a pošto je bio na izmaku snage, Rus je početkom četvrtog seta morao da preda meč.

Dakle, Srbija nakon prvog dana vodi sa 2:0, ukoliko pobedi još jedan meč obezbediće plasman u narednu fazu.