Novak preko Nadala stigao do londonskog finala!

subota 21.11.2015.
16:35

Ukupno 46. međusobni susret Novaka Đokovića i Rafaela Nadala odigran je u subotu u polufinalu završnog turnira sezone u Londonu, a Novak je najnovijim trijumfom uspeo da izjednači skor u pobedama na 23:23 i izbori plasman u finale!

BETA/AP Photo/Alastair Grant

Iako je ostavio odličan utisak od početka ovog turnira, najbolji španski teniser Rafael Nadal danas nije uspeo da iznenadi najboljeg na svetu - Novak Đoković je u polufinalu završnog turnira slavio u dva seta, rezultatom 6-3, 6-3 i sada čeka boljeg iz švajcarskog polufinala, Federer vs Vavrinka.

Biće to 15. uzastopno Đokovićevo finale, što je samo još jedan pokazatelj njegove dominacije ove sezone.

Današnji duel sa Nadalom nije doneo previše neizvesnosti. Novak je sav posao završio za jedan sat i 21 minut igre.

Srbin je silovito započeo meč, poveo je sa 3-0 na startu meča, na šta Nadal u nastavku seta nije imao odgovor i Novak je ovaj deo igre dobio sa 6-3.

U drugom, Nadal je bio ravnopravan tokom prvih pet gemova, a onda Novak pravi ključni brejk, poveo je zatim sa 4-2 i do kraja Nadalu nije dao nikakvu šansu za eventualni preokret.

UUkoliko mu rival u finalu bude Rodžer Federer, Novak će tako ekspresno dobiti priliku da mu se revanšira za poraz u grupi pre par dana i na najlepši mogući način završi fantastičnu sezonu.