Novak preko Bugarina do polufinala Pekinga!

petak 03.10.2014.
10:20

Najbolji teniser sveta lako je savladao petog nosioca na turniru u Pekingu, Grigora Dimitrova, i tako se plasirao u polufinale ovog turnira.

Beta/AP Photo/Vincent Thian

Najbolji srpski i svetski teniser, Novak Đoković, lako se plasirao u polufinale turnira koji se igra na tvrdoj podlozi u Pekingu. On je u četvrtfinalu savladao Grigora Dimitrova, petog nosioca na ovom turniru rezultatom 2:0.

Po setovima je bilo 6:2 i 6:4, meč je trajao nešto više od sat i po vremena.

Ključni momenat u prvom setu bio je u 3. gemu kada je Grigor Dimitrov propustio čak 6 brejk lopti. Odmah nakon tog gema kojeg je izgubio izgubio je i svoj, tako da je Novak bez većih problema priveo set kraju uzevši još jedan brejk.

U drugom je viđena veća borba, čak pet brejkova, Novak je pri rezultatu 5:3 servirao za pobedu, imao dve meč lopte, ali se Bugarin vratio u meč i srevirao za izjednačenje. Ipak, najbolji teniser na svetu je pokazao veliku prisebnost, iskoristio prvu meč loptu na servis protivnika i zasluženo slavio.

U polufinalu ide na boljeg iz duela Marin Čilić - Endi Marej.