Novak oduševljen: ''Ovo je čast i privilegija!''

Autor: Beta Beta
ponedeljak 29.06.2015.
18:59
Izvor: Beta

Srpski teniser Novak Đoković ocenio je danas da je u sva tri seta u meču protiv Nemca Filipa Kolšrajbera na Vimbldonu napravio brejkove u ključnim momentima.

Beta/AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Najbolji teniser sveta Novak Đoković uspešno je startovao na Vimbldonu, pošto je danas u prvom kolu pobedio Nemca Filipa Kolšrajbera sa 3:0, po setovima 6:4, 6:4, 6:4.

Meč Đokovića i Kolšrajbera bio je prvi na Centralnom terenu na ovogodišnjem Vimbldonu.

"Ovo je kolevka našeg sporta, privilegija je i čast otvoriti ovogodišnji Vimbldon na Centralnom terenu...

Kao aktuelni šampion, tu je ta istorija i tradicija koja je tako poštovana ovde... To je posebno osećanje",
rekao je Đoković posle meča.

"Imao sam teškog protivnika, koji može da bude veoma nezgodan na svom podlogama, pogotovo na travi, ali uspeo sam da ostanem fokusiran...

Prvi set je mogao da ode u oba pravca, imao sam brejk na početku, pa je on to odmah vratio... To se desilo i u trećem setu, ali imao sam najvažnije brejkove u sva tri seta na 5:4"