Novak krenuo u osvajanje Rima!

utorak 12.05.2015.
18:24

Prvi teniser sveta izborio plasman u treće kolo turnira Masters serije u Rimu, pošto je danas, uz nešto više problema nego što se očekivalo, savladao Španca Nikolasa Almagra.

Beta/AP Photo/Riccardo De Luca

Posle dva sata provedena na terenu, Novak Đoković je uspeo da savlada upornog Nikolasa Almagra i plasira se u treću rundu takmičenja.

Prvi teniser sveta nije briljirao, morao je da igra sva tri seta, ali što je najvažnije, Novakova pobeda nije izostala. Na kraju 2-1, po setovima 6-1, 6-7 (5-7) i 6-3.

Posle tri gema ravnopravne borbe, Novak je ''dodao gas'' i bez ikakvih problema dobio prvi set rezultatom 6-1.

Očekivalo se da Đoković rutinski završi posao u drugom setu, ali se iskusni Almagro nije predavao, pružao je odličan otpor, ne dozvoljavajući srpskom teniseru da stigne do prednosti.

Usledio je taj-brejk, u kome je Almagro uspeo da kruniše sjajan period svoje igre i izjednači na 1-1 u setovima.

Dobro se Španac držao i u većem delu trećeg seta, a onda, u osmom gemu, Novak pravi brejk i zatim u narednom bez problema završava posao.

U trećem kolu Đoković će se sastati sa boljim iz duela Brazilca Belučija i Španca Bautiste.