Nole na lakšem treningu, sledi veći izazov

četvrtak 06.07.2017.
15:48

Najbolji srpski teniser Novak Đoković obezbedio je plasman u treće kolo Vimbldona, pošto je u tri seta savladao Čeha Adama Pavlaseka.

Epa/Nic Bothma

Nakon što je na startu Vimbldona imao neočekivano lak posao u meču sa Slovakom Kližanom, Novak Đoković je u drugom kolu bez većih problema savladao Čeha Adama Pavlaseka.

U prvom kolu Nole je na terenu proveo 43 minuta pošto je Kližan bio primoran da mu preda meč, a nešto duže je danas bilo potrebno da u tri seta savlada Pavlaseka.

Za manje od 100 minuta igre Novak Đoković je savladao Adama Pavlaseka rezultatom 3:0 (6:2, 6:2, 6:1) i tako rutinski osigurao plasman u treće kolo.

Svaki od tri seta Đoković je odradio na najbolji mogući način o čemu svedoči i tajming kada je pravio brejkove pa praktično nije bilo nikakvih poteškoća da se ostvari trijumf.

Jedinu brejk priliku Pavlasek je imao u četvrtom gemu trećeg seta ali mu Novak nije dozvolio da mu oduzme servis.

Naredni protivnik Novaka Đokovića biće bolji iz duela Huana Martina Del Potra i Ernesta Gulbisa što će svakako biti veće iskušenje.