10:09
Izvor: Beta

Loš dan za srpske teniserke, i Bojana Jovanovski je završila svoje učešće na Australijen Openu u singli konkurenciji.

Beta/AP Photo/Frank Franklin II

Srpska teniserka Bojana Jovanovski nije uspela da se plasira u drugo kolo Australijan opena, pošto je danas izgubila u prvom kolu od Italijanke Roberte Vinči sa 2:0, po setovima 7:5, 6:1.

Vinči, 45. teniserka sveta, povela je u prvom setu sa 5:2, ali je srpska teniserka uspela da se vrati u meč.

U devetom gemu je spasila set loptu, potom je i izjednačila na 5:5, ali nije imala snage za preokret, pa je Italijanka novim brejkom povela sa 1:0 u setovima.

Jovanovski nije uspela da se oporavi od gubitka prvog seta, loše je igrala i u nastavku meča pa je posle dvadesetak minuta igre gubila sa 5:0. Jedino što je uspela da uradi do kraja meča je da osvoji jedan gem.

Vinči će u drugom kolu igrati protiv Ruskinje Ekaterine Makarove.