18:48
Izvor: Beta

Nova ubedljiva pobeda devetostrukog osvajača Rolan Garosa.

Beta/AP Photo/Alastair Grant

Španski teniser Rafael Nadal plasirao se u treće kolo Otvorenog prvenstva Francuske, pošto je danas pobedio Fakunda Bagnisa iz Argentine u tri seta - 6:3, 6:0, 6:3.

Peti teniser sveta i devetostruki šampion Rolan Garosa je do pobede nad Argentincem, trenutno 99. igračem na ATP listi, stigao posle sat i 46 minuta igre.

Bagnis je meč počeo brejkom, iznenadio je Nadala, ali je Španac vrlo brzo uzvratio istom merom. Prvo je oduzeo servis protivniku u četvrtom, a potom i u šestom gemu, što je bilo dovoljno za prednost od 1:0 u setovima.

U drugom setu je na terenu bio samo jedan teniser, pošto Nadal Bagnisu nije prepustio niti jedan gem.

Nadal je u trećem setu, uz dva brejka, poveo sa 5:1, Bagnis je potom vezao dva gema i smanjio rezultat, ali je to bilo sve što je uspeo da uradi.

Nadal će u narednom kolu igrati protiv boljeg iz meča u kom se sastaju domaći teniser Nikola Mau i Španac Marsel Granoljes.