Autor: Beta Beta
četvrtak 16.04.2015.
17:18
Izvor: Beta

Španski teniser Rafael Nadal plasirao se u četvrtfinale Masters turnira u Monte Karlu.

Beta/AP Photo/Lionel Cironneau

On je u trcećem kolu savladao Amerikanca Džona Iznera sa 2:1, u setovima 7:6, 4:6, 6:3.

Nadal je u njihovom petom medjusobnom duelu do isto toliko trijumfa došao posle dva sata i 20 minuta igre.

Prvi set okončan je posle taj-brejka, koji je Nadal dobio sa 8:6, a pritom je na svoj servis spasao dve set lopte.

U devetom gemu drugog seta Izner je došao do jedinog brejka na meč, koji mu je bio dovoljan, ispostavilo se već u narednom gemu, da dodje do izjednačenja u setovima.

Nadal je tek u trećem i odlučujućem setu uspeo da oduzme servis Amerikancu i to pri rezultatu 2:1. španac je do kraja susreta uspeo da sačuva svoj servis i tako se plasira u četvrtfinale turnura.

U četvrtfinalu Masters turnira u Monte Karlu Nadal će se sastati sa boljim iz duela između Španca Davida Ferera i Francuza Žila Simona.