četvrtak 16.04.2015.
14:26

Rodžer Federer je drugi put uzastopno izgubio od harizmatičnog Francuza!

Beta/AP Photo/Lionel Cironneau

Nakon prošlogodišnjeg finala u Monte Karlu, Švajcarac je ove godine ispao već u osmini finala turnira u Kneževini, porazom od Gaela Monfisa, rezultatom 6:4, 7:6(5).

Kao i prethodnog puta, u finalu Dejvis Kupa, luckasti Francuz je još jednom savladao svetskog broja 2, ponovo na šljaci.

Na početku meča ništa nije ukazivalo da će Federer izgubiti maksimalnim rezultatom, posebno ne posle brejka u 4. gemu. Ipak, tamnoputi Francuz se nije predavao. Odmah je uzvratio ribrejkom, da bi u završnici seta još jednom oduzeo servis favorizovanom protivniku i sigurnim servisom došao do vođstva u setovima.

U drugom setu igrači su znatno bolje servirali, pa se do odluke došlo u taj brejku.

Nakon razmenjenih mini brejkova u ranoj fazi produženog gema, švajcarski teniser je došao do vođstva od 5:3, ali je tada Monfis vezao četiri poena i neočekivano rano izbacio Federera sa turnira.

Inače, ovo je bilo 12. učešće Švajcarca u Monte Karlu, a do sada nijednom nije uspeo da osvoji ovaj Masters iz serije 1000.

Monfis će se u četvrtfinalu sastati sa Grigorom Dimitrovim, koji je ranije u toku dana izbacio Vavrinku.