Autor: Beta Beta
četvrtak 02.03.2017.
23:04
Izvor: Beta

Najbolji teniser sveta, Britanac Endi Marej plasirao se u polufinale turnira u Dubaiju, pošto je danas u četvrfinalu pobedio Nemca Filipa Kolšrajbera sa 6:7, 7:6, 6:1.

Beta/AP Photo/Kin Cheung

Marej je do pobede stigao posle velike borbe i preokreta, pošto je bio na rubu poraza u drugom setu.

Kolšrajber u taj-brejku drugog seta nije uspeo da iskoristi čak sedam meč lopti. Britanac se odbranio, a potom i iskoristio osmu set loptu i taj-brejk dobio sa 20:18.

U odlučujućem, trećem setu nije bilo dileme. Marej je dva puta oduzeo servis protivniku i plasirao se u polufinale posle gotovo tri sata igre.

Marej će u polufinalu Dubaija igrati protiv pobednika meča u kojem se sastaju Rus Evnegi Donskoj i Francuz Luka Puj.

U drugom polufinalu sastaće se Fernando Verdasko i Robin Hase. Španski teniser je u četvrtfinalu pobedio Gaela Monfisa sa 6:3, 7:5, dok je Holanđanin bio bolji od Damira Džumhura iz Bosne i Hercegovine sa 6:2, 4:6, 6:4.