Autor: Beta Beta
ponedeljak 16.11.2015.
17:31
Izvor: Beta

Britanac Endi Marej pobedom započeo učešće na završnom turniru Masters serije u Londonu.

BETA/AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Britanski teniser Endi Marej pobedio je danas Španca Davida Ferera sa 2:0, po setovima 6:4 i 6;4, u prvom kolu završnog Masters turnira u Londonu.

Mareju je u prvom setu bio dovoljan samo jedan brejk za prednost od 1:0 posle 48 minuta igre.

Drugi set je bolje počeo Ferer, oduzeo je servis Britancu u prvom gemu i tu prednost je čuvao sve do šestog gema. U tom gemu, Marej je iskoristio drugu brejk loptu i izjednačio na 3:3.

Bolju igru u finišu drugog seta Marej je materijalizovao novim brejkom, u desetom gemu, a taj brejk mu je ujedno doneo i trijumf.

U drugom meču u Grupi "Ilija Nastase" kasnije večeras se sastaju Švajcarac Stan Vavrinka i Španac Rafael Nadal.