ponedeljak 14.11.2016.
22:46

Rutinska pobeda britanskog tenisera.

Beta/AP Photo/Michel Euler

Endi Marej je savladao Marina Čilića rezultatom 2:0 (6:3, 6:2) na startu završnog Mastersa u Londonu.

Britanac je bez mnogo problema savladao hrvatskog tenisera koji je večeras napravio ogroman broj grešaka da bi mogao da se nada trijumfu nad novim brojem jedan.

Marej je prvi set rešio u svoju korist rezultatom 6:3 posle 46 minuta igre. Marej je posle osvojenog prvog gema na svoj servis, došao do prvog brejka, koji je potom potvrdio za 3:0.

Čilić je ponovo imao brejk šansu, ali nije uspeo da je iskoristi, pa je Marej poveo sa 4:1, a potom lagano rešio set za vođstvo od 1:0.

U drugom setu, Marej je još lakše nadigrao Čilića, iako je Hrvat poveo na startu seta na svoj servis. Marej mu je čak prepustio je i jedan brejk, ali je Britanac potom uzvratio sa dva brejka za 5:2 i za kraj na svoju servu rutinski došao do prvog trijumfa.

U narednom kolu, u sredu, Marej će se sastati sa Kejom Nišikorijem, dok će Čilić na megdan Stanu Vavrinki.