Autor: Beta Beta
nedelja 19.06.2016.
18:48
Izvor: Beta

Britanski teniser Endi Mari osvojio je danas, peti put u karijeri, turnir u Kvinsu u Londonu, pošto je u finalu pobedio devetog tenisera sveta, Kanadjanina Miloša Raonića, u tri seta, 6:7, 6:4, 6:3.

Beta/AP Photo/Aaron Favila

Mari je tako postao prvi teniser koji je pet puta trijumfovao u Kvinsu, gde je trofeje osvajao 2009, 2011, 2013. i 2015. godine.

Po četiri puta turnir su osvajali Džon Mekinro, Endi Rodik, Boris Beker, Lejton Hjuit i Roj Emerson.

U prvom setu igrači su osvajali svoje servise, pa je set odlučen u taj-brejku, koji je Raonić dobio rezultatom 7:5. Kanadjanin je dobro počeo drugi set, poveo je sa 3:0, ali je njegov protivnik osvojio pet uzastopnih gemova i preokrenuo. Obojica su posle toga osvojili po gem na servis, pa je drugi igrač sveta izjednačio na 1:1 u setovima.

Mari je u trećem setu dva puta oduzeo servis Raoniću i pobedio posle dva sata i 15 minuta.

"Ovaj turnir je prepun istorije, s neverovatnom publikom. Zadovoljstvo je igrati pred Džonom Mekinroom i kada god uradite nešto bolje od tenisera kakav je on, to je neverovatan osećaj. Mnogo mi znači to što sam peti put osvojio Kvins",
rekao je Mari posle meča, preneo je Bi-Bi-Si (BBC).