18:46
Izvor: Beta

Iako se smatralo da će teško preći i u drugo kolo, Endi Marej je danas na RG zabeležio i drugu pobedu. Pobede Čilića, Lopeza, Nišikorija, Vavrinke...

EPA/ETIENNE LAURENT

Najbolji teniser sveta, Britanac Endi Mari, plasirao se u treće kolo Rolan Garosa, pošto je danas u drugom kolu pobedio Slovaka Martina Kližana u četiri seta 6:7 (3), 6:2, 6:2, 7:6 (3).

Mari je do drugog trijumfa u isto toliko međusobnih duela s Kližanom došao posle tri sata i 35 minuta igre.

Britanac će u trećem kolu igrati protiv Argentinca Huana Martina del Potra kome je ranije danas meč drugog kola u trećem setu, pri rezultatu 1:1, predao Španac Nikolas Almagro.

U španskom okršaju ranije danas Felisijano Lopez je sa 7:5, 3:6, 7:5, 4:6, 6:4 pobedio Davida Ferera i narednom kolu igraće protiv Hrvata Marina Čilića, koji je sa 6:3, 6:2 i 6:2 pobedio Rusa Konstantina Kravčuka.

Amerikanac Džon Izner je sa 6:3, 7:6 (3), 7:6 (2) pobedio Italijana Paola Lorencija, a protivnik u trećem kolu biće mu Karen Kačanov iz Rusije, koji je sa 7:5, 6:4, 6:4 savladao Čeha Tomasa Berdiha.

U italijanskom duelu Fabio Fonjini pobedio je Andreasa Sepija sa 6:4, 7:5, 6:3 i izborio meč sa Švajcarcem Stenom Vavrinkom, koji je sa 6:4, 7:6 (5), 7:5 savladao Ukrajinca Aleksadra Dolgopolova.

Domaći takmičar Žeremi Žardi poražen je od Japanca Keija Nišikorija u tri seta, 3:6, 0:6, 6:7 (5), a protivnik devetom teniseru sveta u trećem kolu biće Južnokorejac Hjeong Čung, koji je sa 6:1, 7:5 i 6:1 savladao Uzbekistanca Denisa Istomina.