petak 03.02.2017.
19:37

Srbija vodi nakon prvog meča, Viktor Troicki je pobedio Kačanova nakon spašene meč-lopte!

BETAPHOTO/SASA DJORDJEVIC/DS

Niška publika imala je priliku da gleda odličan meč između Viktora Troickog i Karena Kačanova, a nakon nešto duže od 4 sata i po sata srpski teniser je pobedio sa 2:3 (6:4, 6:7(3), 6:3, 1:6 i 7:6 (8:6)).

Počeo je sjajno Viktor Troicki protiv 52. tenisera na svetu, poveo je sa 5:1 uz dva brejka, da bi dozvolio do kraja seta i jedno malo opuštanje, pa je Kačanov uspeo da smanji, ali ne i da prestigne Viktora koji osvaja set sa 6:4.

Po jedan brejk je viđen u drugom setu, Kačanov je poveo sa 3:0, ali je Viktor uspeo da se vrati u set. Ipak, u taj-brejku nije uspeo da izađe kao pobednik, Kačanov je izjednačio rezultat.

Videlo se da će se voditi neizvesna borba do samog kraja meča, Kačanov je bio odličan protivnik željan pobede, ali je Viktor slavio u trećem setu i poveo je sa 2:1 uz sjajnu igru u pojedinim trenucima.

U četvrtom setu i prvi problemi što se tiče povreda za oba tenisera, Rus nikada nije igrao pet setova, ovo je postao njegov najduži meč u karijeri. Ipak, dobio je i ovaj set, poprilično ubedljivo, sa 6:1.

Čak četiri brejk lopte je Viktor propustio u 4. gemu petog seta, ali je Kačanov tada odlično uspevao da odreaguje u pojedinim situacijama i da ostane u setu koji je, ispostaviće se na kraju, ipak izgubio.

Brejka nije bilo, a onda je usledio deseti gem u kojem je Kačanov servirao za ostanak u meču.

Viktor je imao dve meč lopte, a onda je dobio i treću u kojoj je imao najbolju priliku, ali je zbog nervoze loptu poslao u aut. Kačanov je dobio naredna tri poena, otišlo se u neizvesnu završnicu...

Nakon dobijenog gema, Viktor je lakše disao, a onda je ponovo bio blizu pobede, na samo dva poena od vođstva.

Otišlo se, ipak, u taj-brejk, a tamo je Kačanov poveo sa 4:0. Ipak, Viktor se vratio, odmah je na semaforu pisalo 4:4, da bi nakon toga Kačanov stigao do meč lopte. Viktor je dobio naredna dva poena, videli smo kulminaciju u tim trenucima... Ipak, Srbin je uz spašenu meč loptu stigao do pobede!