Majorka - Garsija ponovo kobna po Anu

petak 17.06.2016.
18:22

Srpska teniserka Ana Ivanović eliminisana je u četvrtfinalu turnira na Majorki, pošto je danas u tri seta poražena od Francuskinje Karolin Garsije.

Beta/AP Photo/Michel Euler

Treća nositeljka na turniru koji se igra na Majorci eliminisana je u četvrtfinalnoj fazi takmičenja usled poraza koji je u petak pretrpela od Karolin Garsije.

Ana Ivanović je posle dva sata i 20 minuta igre poražena rezultatom 2:1 (6:7, 7:5, 6:3) a Karolin Garsija je tako vezala četvrtu uzastopnu pobedu u međusobnim mečevima sa 24. teniserkom sveta.

Prvi set je rešavan u taj-brejku pošto su obe teniserke napravile po jedan brejk u 12 gemova, dok je u naredna dva seta viđeno po tri brejka. U drugom je Ana napravila jedan više, u trećem Karolin Garsija.

Jedinu pobedu u međusobnim mečevima sa Karolin Garsijom naša teniserka je ostvarila na Rolan Garosu 2014. godine, a od tada je Francuskinja nanizala četiri trijumfa u duelima sa Anom Ivanović na turnirima u Montereju, Indijan Velsu, Štutgartu i danas na Majorki.

Naredna protivnica Karolin Garsije biće Kirsten Flipkens.