Maestralni Novak odbranio titulu u Parizu!

nedelja 02.11.2014.
16:38

Najbolji srpski i svetski teniser, Novak Đoković, odbranio je titulu u Parizu pošto je u finalu slavio protiv Miloša Raonića sa 2:0 (6:2, 6:3).

Beta/AP Photo/Michel Euler

Miloš Raonić nije bio dostojan rival Novaku Đokoviću u finalu mastersa u Parizu.

Tako je Novak ponovio uspeh od prošle godine i stigao do svoje treće titule na ovom mastersu u glavnom gradu Francuske.

Zahvaljujući dosta boljem prvom servisu od svog protivnika Novak je došao do osvajanja prvog seta rezultatom 6:2.

Spasio je čak 4 brejk lopte u ovom delu igre, za razliku od Raonića koji nije uspeo da spasi dve, pa je zasluženo slavio u prvom setu i tako bio nadomak još jednog osvajanja titule u Parizu.

Odmah je Đoković stavio do znanja Milošu Raoniču ko je bolji teniser u ovom trenutku i u drugom setu. Odmah je napravio brejk, poveo sa 3:0 i do kraja meča nije imao problema da zadrži svoj servis. Iskoristio je jedinu brejk loptu koju su imala oba tenisera.

Do kraja, Novak prvo propušta dve meč lopte u osmom gemu drugog seta, da bi nakon toga servirao za meč pri rezultatu 5:3 u njegovu korist.

Nije imao problema, slavio je sa 6:3 u ovom delu igre i tako sebi obezbedio treću titulu na ovom mastersu.

Još jedna zaslužena pobeda Đokovića koji se prošetao do nove titule u Parizu.

Niko do sada nije uspeo da odbrani titulu u glavnom gradu Francuske na ovom mastersu koji se igra od 1986. godine, pa ovaj uspeh dobija na značaju.