Madrid - Jelena zaustavljena već na startu

nedelja 01.05.2016.
17:51

Posle pauze zbog problema sa povredom, Jelena Janković je nastupila na turniru u Madridu, ali se tamo kratko zadržala.

Beta/AP Photo/Mark J. Terril

Turnir u španskoj prestonici počeo je loše za srpske predstavnike.

Prvo je Dušan Lajović u muškoj konkurenciji eliminisan u poslednjem kolu kvalifikacija, da bi kod teniserki Jelena Janković završila takmičenje već posle prvog kola.

Jankovićeva je za rivalku na startu takmičenja imala Rumunku Soranu Kirsteu, 131. na WTA listi i posle jednog sata i 20 minuta borbe, poražena je rezultatom 6:4 i 6:3.

Jelena je solidno ušla u ovaj meč, prva je uspela da stekne brejk prednosti u prvom setu, ali je tu prednost odmah ispustila, kada je Kirstea izjednačila na 2:2.

U finišu ovog seta, Rumunka je uspela još jednom da osvoji gem na servis Jankovićeve, što joj je bilo dovoljno za vođstvo u setovima.

U drugom setu, sličan razvoj događaja, čak je Jelena uspela da napravi dva brejka za vođstvo od 3:2, ali je to bilo sve što je uspela da uradi, pošto je Kirstea do kraja osvojila sva četiri gema za konačan trijumf u ovom meču.