subota 02.05.2015.
19:26

Najbolja srpska teniserka plasirala se danas u drugo kolo turnira u Madridu.

Beta/AP Photo/J Pat Carter

Ivanovićeva je postavljena za sedmu nositeljku na ovom turniru, a prva rivalka bila joj je rumunska teniserka Aleksandra Dulgeru, 69. na WTA listi.

Rumunka je pružila veliki otpor srpskoj teniserki, vodila se velika borba, ali je zbog povrede u trećem setu, Dulgeru morala da preda meč zbog povrede.

U tom trenutku, Ana je vodila sa
2:6, 7:6 (7:1), 4:0.

Prvi set je u potpunosti pripao Rumunki, koja je od 1-2, vezala pet uzastono osvojenih gemova, za vođstvo u setovima - 6:2 u prvom setu.

Prava borba se vodila u drugom setu, Ana je bila čak i blizu poraza, pošto je Dulgeru napravila brejk za vođstvo od 6-5 i u narednom gemu je servirala za pobedu!

Srećom, Ana je uspela da uzvrati, izbori taj-brejk, a onda ga dobije sa čak 7-1 i izbori izjednačenje u setovima.

Ali, već tada su počeli problemi Rumunke sa povredom, Ivanovićeva je dobila prva četiri gema trećeg seta, kada je Dulgeru odlučila da preda meč.