Lajović u četvrtfinalu Kita

Autor: Janko Glavonjić
četvrtak 05.02.2015.
21:45

Dušan Lajović plasirao se u četvrtfinale turnira u Kitu pošto je danas savladao Čileanca Žarija.

Beta/AP Photo/Osama Faisal

Dušan Lajović opravdao je ulogu favorita protiv Žarija.

Ipak, srpski teniser je savladao svog protivnika teže nego što se očekivalo, prepustio mu je jedan set.

Lajović je dobio prvi set sa 6:4, očekivalo se da nastavi u tom ritmu, ali je dozvolio Čileancu da se vrati i prepustio mu drugi set rezultatom 3:6.

U trećem, odlučujućem setu, nije bilo greške. Srbin je držao sve pod kontrolom i dobio taj set, a ujedno i meč rezultatom 6:3.

U četvrtfinalu će Duci imati težak zadatak, pošto se sastaje sa prvim nosiocem, Felisijanom Lopezom.

Ipak, treba imati u vidu da Lopez nije klasičan španski teniser, bolje se snalazi na tvrdoj podlozi i travi, pa Lajović svakako ima šansu.

Do sada su igrali jednom, prošle godine je travi Kvinsa u tesnom meču bio bolji Lopez, slavio je rezultatom 2:1 u setovima.