Kvins - Viktor brži od mraka, na redu je Marej!

petak 19.06.2015.
21:29

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u polufinale turnira u londonskom Kvins klubu nakon što je u dva seta savladao Amerikanca Džona Iznera.

Beta/AP Photo/Tim Ireland

Novom sjajnom partijom na turniru u Londonu srpski teniser Viktor Troicki izborio se za plasman u polufinale.

Srbin je u četvrtfinalu bio bolji od Džona Iznera, slavio rezultatom 2:0 (7:6, 6:4) u meču koji je trajao sat i 15 minuta.

Prvi set Troicki je dobio u taj-brejku ali je lako mogao da završio posao ranije da je iskoristio tri brejk lopte koje su mu se ukazale u 11. gemu.

Slutilo je da će i drugi set otići u taj-brejk, pogotovu kada je Srbin nanizao sedam propuštenih brejk lopti ali je Troicki ipak uspeo da oduzme servis rivalu i da posao na vreme privede kraju.

U polufinalu Troicki će se sastati sa Britancem Endijem Marejem sa kojim je do sada odigrao šest mečeva i nije zabeležio nijednu pobedu.