Krstinu titula!

nedelja 29.06.2014.
18:14

Mladi srpski teniser Peđa Krstin osvojio je titulu na fjučersu u Šapcu, koji je igran za nagradni fond od 10.000 dolara.

SEM
SEM

Krstin je u borbi za titulu slavio protiv Čileanca Nikolasa Harija posle velike borbe u tri seta, sa 5:7, 6:4, 7:6.

Srpski teniser je do trijumfa u finalu došao posle velike pobede, pošto je u devetom gemu trećeg seta spasao dve meč lopte svog rivala. Iako je izgubio prvi set, Krstin se nije predavao, uzvratio je u drugom setu, a potom pružio veliki otpor Čileancu, a posle odbranjenih meč lopti vratio se u igru i u taj-brejku slavio sa 7:5.

Koliko je meč bio neizvestan najbolje pokazuje podatak da su obojica tokom meča osvojili po 104 poena. Imali su po pet brejk lopti, a srpski teniser je odbranio više, pošto je Hari imao 14 prilika da mu oduzme servis.

Međutim, kada je bilo najvažnije, Peđa je bio bolji i na kraju je zasluženo slavio. Mladom srpskom teniseru to je četvrta titula ove sezone, prethodno je osvojio dva trofeja u Alžiru i jedan u Tunisu.

Na ATP listi Krstin trenutno drži 270. mesto, a sigurno je da ga očekuje skok na narednoj koja će izaći po završetku Vimbldona