Kristina Miletić osvojila ''Masters Tennis Europe''!

07:50
Izvor: Sportske.net, Teniski savez Srbije

Veliki uspeh naše talentovane teniserke Kristine Miletić!

teniskisavez.com

''Masters Tennis Europe'' turnir održan je u italijanskom gradu Ređo Kalabrija na kome su učestvovalu najbolje rangirani igrači u konkurenciji do 14 i do 16 godina za tekuću sezonu.

U konkurenciji do 16 godina Srbiju je predstavljala Kristina Miletić koja zauzima 5. mesto na rejs Masters listi za 2014. Miletićeva je takmičenje završila na pobedničkom postolju, u finalu je kod vodjstva Kristine 4:0 meč predala Nemica Voracek. U četvrtfinalu Miletićeva je savladala ruskinju Solovjevu 0:6, 6:4, 6:2, a zatim u polufinalu Italijanku Furak 7:6, 6:2.

U konkurenciji do 14 godina Srbiju je predstavljao Marko Miladinović koji zauzima 7. mesto na rejs Masters listi za 2014. Miladinović je osvojio naslov vicešampiona, u finalu se borio protiv  Nemca Kuhn koji je pobedio 6:2, 6:2.

U četvrtfinalu Marko je pobedio Rusa Bondarevskog 6:3, 2:6, 6:4, dok je u polufinalu bio bolji od Poljaka Mihalskog 3:6, 6:0, 6:4.