Kraj za JJ na Vimbldonu!

Autor: Boban Filipović
ponedeljak 06.07.2015.
16:37

Jelena Janković nije uspela da se plasira u 1/4 finale najprestižnijeg teniskog turnira na svetu, pošto je poražena od Agnješke Radvanske u dva seta.

Beta/AP Photo/Alastair Grant

Poljakinja je slavila sa 2:0, po setovima 7:5 i 6:4. Borba za četvrtfinale trajala je 105 minuta.

Jankovićeva je prva došla do breja u četvrtom prvom setu, ali joj je Radvanjska ekspresno vratila istom merom, a potom napravila još jedan pri rezultatu 4:4. Sada je Jelena vratila brejk, ali Poljakinja ponovo oduzima servis našoj teniserki i potom ne propušta drugu šansu da povede sa 1:0.

U drugom setu prvi brejk pravi Radvanska u petom gemu, uspeva da povede sa 4:2, ali JJ stiže do 4:4. I kada se činilo da bi mogao da usledi scenario kao protiv sada već bivše šampionke Petre Kvitove iz prošlog kola, usledio je pad srpske teniserke, izgubila je naredna dva gema čime je njeno učešće na Vimbldonu završeno.

Naredna protivnica Angeške Radvanske biće Medison Kiz.

Nešto ranije Viktor Troicki je propustio veliku šansu da se plasira u 1/4 finale, Pospišil je napravio veliki preokret i posle 0:2 slavio sa 3:2.