ponedeljak 31.08.2015.
18:57

Srspka teniserka Bojana Jovanovski bez ikakvih problema se plasirala u drugo kolo US Opena.

BETA/AP Photo/Andrew Medichini

Španjolka Aruabarena danas nije imala sreće, dobila je za protivnicu veoma motivisanu Bojanu Jovanovski koja ju je "počistila" sa terena rezultatom 2:0 (6:2 i 6:2).

Lako je Bojana došla do 3:0 u prvom setu, da bi nakon toga dozvolila malo opuštanje kada joj je protivnica vratila brejk i smanjila na 3:2.

Ipak, naša teniserka nije dozvolila 93. teniserki sveta da se vrati u set, odmah je vratila brejk, dobila još dva gema do kraja seta i sa velikim samopouzdanjem ušla u drugi set.

Tamo, slična priča, povela je Bojana sa 2:0, odmah je Španjolka vratila brejk i izjednačila na 2:2, a ostatak gemova u drugom setu rešila je naša teniserka u svoju korist i plasirala se u drugo kolo.

Tamo čeka pobednika meča Kristina Mladenović - Svetlana Kuznjecova.