Jelena poražena, hoće li biti i eliminisana?

sreda 04.11.2015.
12:41

Posle jučerašnje pobede nad Sarom Erani, Jelena Janković danas doživela poraz od Karoline Pliskove. Ipak, još uvek ima šansu za prolaz dalje.

BETA/AP Photo/Vincent Yu

Srpska teniserka Jelena Janković poražena je u sredu u drugom kolu Grupe C na turniru u kineskom Žuhaju.

Nju je posle borbe u tri seta savladala Čehinja Karolina Pliskova sa 2-1, po setovima 6-4, 3-6 i 6-2.

Njihov duel trajao je dva sata. Jelena je u prvom setu poklekla u devetom gemu, kada je Čehinja napravila ključni brejk, u drugom je naša teniserka uspela da izjednači, ali je u trećem Pliskova povela sa nedostižnih 4-0 i rešila meč u svoju korist.

Ipak, i pored današnjeg poraza, Jelena Janković ima šansu da zauzme prvo mesto u svojoj grupi, koje vodi u polufinale. Uslov za to je da Sara Erani u poslednjem meču ove grupe savlada Pliskovu.

Podsetimo, Jankovićeva je u utorak savladala Eranijevu sa 2-0 u setovima.