Jankovićeva kao i Ana, poražena na startu

ponedeljak 31.08.2015.
21:49

Novi poraz naših teniserki na US Openu, naše dve glavne uzdanice u ženskom singlu ispale su u prvom kolu.

BETA/AP Photo/Tim Ireland

Dosta iznenađenja u prvom kolu US Opena u ženskom singlu, a ona neprijatna su svakako i ispadanje Ane Ivanović i Jelene Janković u prvom kolu US Opena.

Ana je danas poražena od Cibulkove sa 2:1 u setovima, a istim rezultatom je poražena i Jelena Janković od Osen Dodan, 128. teniserke na WTA listi. Na kraju je bilo 6:2, 5:7 i 3:6.

Francuskinja je danas bila bolja u drugom i trećem setu, dok je u prvom naša teniserka lako slavila sa 6:2 i nakon tog seta se očekivalo da Jelena bez problema prođe u narednu fazu.

Imala je Jelena i prednost jednog brejka u drugom setu, ali nije uspela da ga sačuva, a ključni gem je onaj pri rezultatu 6:5 za Francuskinju u drugom setu kada Jelena nije uspela da spasi brejk i set loptu.

Naredni set je Jelenina protivnica uspela da osvoji sa 6:3 i da se zasluženo plasira u narednu fazu turnira.