Indijan Vels - Lajović stao na korak od četvrtfinala

sreda 15.03.2017.
20:55

Posle odličnih nastupa od početka turnira u Indijan Velsu, srpski teniser večeras nije uspeo da nastavi sjajnu seriju.

Epa/Antonio Lacerda

Ukupno pet pobeda ostvario je Dušan Lajović u Indijan Velsu, od toga dve u kvalifikacijama, ali večeras nije uspeo da nastavi taj niz i stigne do četvrtfinala.

U meču osmine finala, on je poražen u dva seta od Španca Pabla Karenjo-Buste, 23. na ATP listi, rezultatom 6:4 i 7:6 (7:5), a njihova borba je trajala jedan sat i 30 minuta.

U prvom setu presudan je bio peti gem, kada je Španac napravio jedini brejk u ovom delu igre i do kraja seta je tu prednost i održao.

On je i u drugom setu bolje počeo, poveo je sa 2:0, ali je Lajović brzo uzvratio i izjednačio na 2:2. Do kraja seta igralo se gem za gem, pa se ušlo u taj-brejk. Srpski teniser je bio blizu izjednačenju u setovima, vodio je sa 5:4, ali tu je stao, Karenjo-Busta je dobio naredna tri poena i izborio plasman u četvrtfinale.

Tamo će se sastati sa boljim iz duela Gofan - Kuevas.