IMPERATOR - Đoković odbranio 5 set lopti pa srušio Nadala!

petak 13.05.2016.
19:03

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u polufinale Mastersa u Rimu, pošto je u petak upisao sedmu uzastopnu pobedu nad Rafaelom Nadalom u još jednom od mečeva dvojice majstora o kome će se pričati.

Beta/AP Photo/David Vincent

Treći put u tekućoj sezoni najbolji teniser sveta Novak Đoković i Španac Rafael Nadal odmerili su snage, a Srbin je kao i na šest poslednjih mečeva slavio pobedu i to još jednom bez izgubljenog seta.

Srpski teniser plasirao se u polufinale Mastersa u Rimu, pošto je sa 2:0 (7:5, 7:6) savladao Rafaela Nadala u meču koji je trajao dva sata i 25 minuta!

Peti teniser sveta odlično je otvorio 49. međusobni duel sa Novakom Đokovićem i iskoristio prvu brejk loptu već u petom gemu, ali je posle pola časa igre Srbin počeo da popravlja igru i da pravi probleme Nadalu.

Sedmi gem prvog seta bio je posebno interesantan pošto je trajao punih 11 minuta, a Novak Đoković je morao dobrano da se namuči kako bi sprečio još jedan brejk. Pet puta se igralo na prednost da bi na kraju Đoković odbranio servis i pripremio teren za povratak u set.

U narednom gemu Novak Đoković je lako stigao do 0:40, da bi potom Nadal sa tri vezana poena odbranio tri brejk lopte, a onda Srbin uspeva da materijalizuje četvrtu i oduzme servis Nadalu za 4:4!

Naredna tri gema Đoković i Nadal su lako dobili na svoj servis, ali je Španac na kraju bio prinuđen da servira za ostanak u setu. Baš kao i u osmom gemu, Novak Đoković je najpre propustio tri brejk lopte, s tim što su ovoga puta one nosile i epitet set lopti, da bi potom iz neverovatne odbrane izvukao poen koji mu donosi prednost u setovima.

Očekivalo se da će Novak Đoković posle preokreta u prvom setu imati psihološku prednost u nastavku meča, ali je nervoza učinila da već u prvom gemu drugog seta izgubi servis.

Reket je platio ceh zbog čega je Novak Đoković opomenut, ali se ispostavilo da je Srbin učinio pravu stvar jer je potom počeo da igra sve bolje i da priprema teren za vraćanje brejka.

Najbolji i najduži gem na meču bio je deseti u drugom setu kada je Novak Đoković odbranio pet set lopti a potom iskoristio prvu brejk šansu i poravnao rezultat na 5:5.

Usledila su dva gema u kojima su Novak Đoković i Rafael Nadal lako dobili na svoj servis pa je taj-brejk odlučivao o pobedniku drugog seta.

Jasno je bilo da Rafael Nadal neće biti u stanju da se vrati u igru posle pet propuštenih set lopti pa je Nole sa četiri "mini brejka" rešio sve nedoumice oko konačnog ishoda meča i upisao svoj 26. trijumf u međusobnim duelima sa Rafaelom Nadalom.

Bio je ovo, kako je već rečeno, sedmi uzastopni trijumf Novaka Đokovića nad Špancem, a podsetićemo da je Nadal poslednji set protiv Srbina uzeo 2014. godine u finalu Rolan Garosa.

Novak Đoković će u polufinalu Mastersa u Rimu igrati protiv boljeg iz duela Dominika Tima i Keija Nišikorija.