Dubai - Nole se kockao i dobio Berdiha!

petak 27.02.2015.
18:27

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u finale ATP turnira u Dubaiju pošto je u dvočasovnom nadigravanju sa Tomašom Berdihom izašao kao pobednik.

Beta/AP Photo/Kamran Jebreili

Najbolji teniser sveta izborio se za plasman u finale ATP turnira u Dubaiju pošto je danas savladao Tomaša Berdiha rezultatom 2:1 (6:0, 5:7, 6:4) nakon dva časa i četiri minuta igre.

Srbin je posle pola časa igre imao vođstvo u setovima a da se Čeh nije ni upisao na semafor. Već u trećem gemu drugog seta Đoković je napravio brejk i tada se činilo da će počistiti rivala na putu do finala.

Ispostavilo se da je od tog trenutka Berdih preokrenuo tok meča, počeo da igra agresivnije i napadački što je dalo rezultata. Sa tri bejka do kraja drugog seta Čeh je izjednačio rezultat pa se ušlo u treći set.

Jedna brejk lopta bila je dovoljna Đokoviću da napravi prednost sredinom trećeg seta i da je do kraja odbrani za plasman u još jedno finale turnira u Dubaiju gde ga čeka 37. međusobni duel sa Rodžerom Federerom.

Srbin će u subotu igrati za petu a Federer za sedmu titulu u Dubaiju.