Dubai - Nole sa pola gasa do osmine finala

utorak 24.02.2015.
17:33

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u drugo kolo ATP turnira u Dubaiju pošto je na startu takmičenja lako izašao na kraj sa Kanađaninom Vasekom Pospišilom.

Beta/AP Photo/Vincent Thian

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u osminu finala turnira u Dubaiju nakon što je u prvom kolu savladao Vaseka Pospišila rezultatom 2:0 (6:4, 6:4).

Srbin je do treće pobede u međusobnim duelima sa Pospišilom stigao za sat i 20 minuta igre a nešto jači otpor Kanađanin je pružio tokom drugog seta.

Prvi set Đoković je rešio u svoju korist nakon što je u devetom gemu iskoristio drugu brejk loptu a potom potvrdio brejk i vođstvo u setovima na svoj servis.

Već na početku drugog seta Novak je oduzeo servis protivniku ali je Pospišil ekspresno uzvratio i ostao u igri. U sedmom gemu Đoković pravi treći brejk na meču kojim je trasirao put ka trijumfu.

Prvi nosilac na turniru u Dubaiju sastaće se u osmini finala sa Kazahstancem Andrejom Golubjevim koji trenutno zauzima 107. poziciju na ATP rang listi.

Podsećamo da Novak Đoković u Dubaiju "juri" petu titulu a aktuelni šampion je Švajcarac Rodžer Federer.