Brizbejn - Viktor dovršio započeto, na redu duel sa Vavrinkom

utorak 03.01.2017.
09:46

Srpski teniser Viktor Troicki uspešno je okončao dvodnevnu borbu sa Japancem Jošihitom Nišiokom i plasirao se u drugo kolo turnira u Brizbejnu.

Beta/AP Photo/Dmitri Lovetsky

Juče započetu borbu u prvom kolu turnira u Brizbejnu srpski teniser Viktor Troicki dovršio je danas na očekivan način.

Drugi reket Srbije savladao je Japanca Jošihita Nišioku rezultatom 2:0 (6:4, 7:5) u prvom kolu turnira u Brizbejnu u meču koji je trajao sat i po vremena, ali je zapravo odigran u dva dana.

Prvi set je Viktor Troicki dobio u ponedeljak ujutru rezultatom 6:4 posle 36 minuta igre ali je onda kiša prekinula duel sa Japancem, pa su organizatori odlučili da odlože nastavak meča za utorak.

Danas je Troicki imao nešto teži posao jer mu je za dobijanje drugog seta bilo potrebno gotovo sat vremena, ali je na kraju uspeo da napravi brejk više od protivnika i da obezbedi plasman u narednu rundu takmičenja.

Sledeći rival Viktora Troickog biće drugi nosilac na turniru, Švajcarac Stanislas Vavrinka koji je u prvom kolu bio slobodan.