14:05

Srpski teniser Dušan Lajović uspešno započeo kvalifikacije za turnir u Bazelu.

Beta/AP Photo/Osama Faisal

Lajović je u prvom kolu kvalifikacija za rivala imao Francuza Pol-Anri Matjea, 93. na ATP listi.

Njihov duel je trajao jedan sat i 22 minuta, a srpski teniser je slavio rezultatom 2:0, po setovima 7:6 (9:7) i 6:3.

Matje je bolje započeo meč, brzo je stekao brejk prednosti za vođstvo od 3:1, ali je Lajović odmah odgovorio, anulirao taj zaostatak i prvi set uveo u taj-brejk.

Tamo je Lajović imao vođstvo od 5:2, Francuz je izjednačio na 5:5, ali je dramatična završnica ipak pripala srpskom teniseru rezultatom 9:7.

U drugom setu presudio je jedan brejk, koji je Lajović napravio već u drugom gemu i tu prednost je održao do kraja meča.

U drugom, poslednjem kolu kvalifikacija Lajović će se sastati sa bokjim iz duela Alberta Ramosa i Robina Bemelmansa.