Banja Luka - Lajović u finalu

subota 19.09.2015.
15:24

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u finale čelendžera u Banjaluci nakon što je u dva seta savladao Rumuna Adrijana Ungura.

Beta/AP Photo/Francois Mori

Polovičan učinak ostvarili su u subotu srpski teniseri u okviru polufinalnih mečeva na čelendžeru u Banjaluci pa ćemo tako u finalu gledati Dušana Lajovića, dok je Miljan Zekić ostao bez šanse da se bori za trofej.

U prvom polufinalu Zekić je poražen od znatno iskusnijeg Viktora Haneskua rezultatom 2:1 (7:5, 6:7, 6:4), što znači da će Hanesku biti protivnik Dušanu Lajoviću koji je slavio u drugom polufinalnom susretu.

Lajović je za rivala imao zemljaka Viktora Haneskua, Rumuna Adrijana Ungura kojeg je uspeo da savlada rezultatom 2:0 (6:3, 6:4) u meču koji je trajao svega 66 minuta.

Čelendžer u Banjaluci igra se za nagradni fond od 64.000 evra a prošlosezonski osvajač bio je Viktor Troicki koji je u finalu savladao Alberta Ramosa.

Viktor Hanesku je čelendžer u Banjaluci osvojio 2012. godine pobedom nad Austrijancem Andreasom Hajden-Mauerom.