Ana stala na korak od finala!

subota 13.02.2016.
13:40

Srpska teniserka Ana Ivanović nije danas uspela da se plasira u finale turnira u Sankt Petersburgu.

Beta/AP Photo/Dmitri Lovetsky

Ništa od finala za Anu Ivanović na turniru u SanktPetersburgu.

Srpska teniserka se danas u polufinalu sastala sa iskusnom Italijanskom Roberom Vinči i doživela poraz u dva seta, rezultatom 7:5 i 6:4.

Uvodni deo meča nagoveštavao je potpuno drugačiji epilog, jer je Ana odmah stigla do brejka prednosti i povela sa 3:0 u prvom setu.

Međutim, tada počinju problemi, Italijanka je osvojila naredna tri gema, a onda pri rezultatu 5:5 napravila još jedan brejk, ključni za osvajanje ovog seta. U narednom gemu je na svoj servis uspešno privela set kraju - 7:5

U drugom setu se igralo gem za gem, sve do 3:3, kada je Vinči još jednom osvojila gem na Anin servis i tu prednost je održala do kraja meča - 6:4 u drugom setu.

Roberta Vinči, koja je druga nositeljka na ovom turniru, u finalu će se sastati sa boljom iz duela Belinde Benčić i Darije Kasatkine.