23:05
Izvor: Beta

Srbija je napravila veoma važan korak ka plasmanu na EP u Švedskoj!

BETA/BETAPHOTO/MLADJAN IVANOVIC/DS

Ženska rukometna reprezentacija Srbije pobedila je danas u Andriji Italiju sa 32:19 (15:10) u drugoj utakmici Grupe dva kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2016. godine.

Najefikasnija u selekciji Srbije bila je Jelena Živković sa osam golova bez promašaja, dok je jedan manje postigla Katarina Krpež.

Reprezentaciju Italije predvodila je Anika Najdervajser sa osam golova, a Laura Rotondo postigla je tri.

Sve do 20. minuta viđena je izjednačena utakmica, da bi potom izabranice Saše Boškovića napravile seriju od 4:0 i stekle pet golova prednosti, koju su u nastavku susreta samo uvećavali za drugu pobedu u kvalfikacijama.

Srbija je u prvom kolu kvalfikacija savladala Ukrajinu sa 34:25, pa se tako posle dve utakmice nalazi na deobi prvog mesta sa Češkom, koja takođe ima četiri boda, dok su Italija i Ukranija bez bodova.

Narednu utakmicu u okviru kvalifikacija za šampionat Evrope, izabranice Saše Boškovića igraće 9. marta 2016. godine na gostovnju protiv Češke.

Plasman na kontinentalni šampionat izboriće dve prvoplasirane ekipe iz kvalifikacione grupe, dok će trećeplasirana igrati u baražu.