SP - Mađarska nam overila mesto u osmini finala

petak 11.12.2015.
17:53

Pobedom koju je ženska rukometna reprezentacija Mađarske ostvarila u prvom meču poslednjeg kola grupe "A" na Svetskom prvenstvu u Danskoj, selekcija Srbije overila je plasman u osminu finala.

Beta/Jens Dresling/Polfoto via AP

Ženska rukometna reprezentacija Srbije odradila je najveći deo posla po pitanju plasmana u osminu finala Svetskog prvenstva pobedom nad Japanom, a danas je taj uspeh samo overen.

Mađarska je u prvoj utakmici 5. kola grupe "A" savladala selekciju Japana rezultatom 31:21 (17:11) čime je reprezentacija Srbije overila mesto u osmini finala.

Da je reprezentacija Japana priredila iznenađenje i savladala Mađarsku, naš nacionalni tim morao bi da savlada Tunis, a ovako je posao završen već pre početka poslednje utakmice koju će Srbija odigrati u okviru grupne faze takmičenja.

Srbija će bez obzira na ishod večerašnjeg duela sa Tunisom osvojiti četvrto mesto u grupi što znači da će u osmini finala igrati protiv prvoplasirane reprezentacije iz grupe "B".

Kako trenutno stoje stvari, protivnik naših najboljih rukometašica mogle bi da budu selekcije Holandije ili Švedske.