SP - Francuska odbranila titulu!

nedelja 29.01.2017.
19:34
Izvor: Sportske.net, Beta

Rukometna reprezentacija Francuske odbranila je titulu prvaka sveta, pošto je danas u finalu Svetskog prvenstva u Parizu pobedila Norvešku sa 33:26 (18:17).

Beta/AP Photo/Michel Euler

Francusku je do pobede u finalu predvodio Nikola Karabatić sa šest golova, dok su po pet postigli Kentan Mae, Mikael Gigu i Valentan Port.

U selekciji Norveške, koja je uspela da dođe do prve medalje uopšte, istakao se Kent Robin Tonesen sa pet golova, dok su se po četiri puta u listu strelaca upisali Bjarte Mirhol i Espen Hansen.

Norveška je tokom većeg dela prvog poluvremena bila u prednosti, ali je Francuska u završnici prvih 30 minuta igre pojačala ritam i stigla do preokreta.

Domaćin šampionata je u drugom delu meča nastavio u istom ritmu, već u prvih 10 minuta stekao je pet golova prednosti - 24:19, koju je lako sačuvao do kraja i došao do šeste titule prvaka sveta.

Bronzanu medalju na Svetskom prvenstvu u Francuskoj osvojila je Slovenija koja je juče u borbi za treće mesto pobedila Hrvatsku sa 31:30.