Nenadić kao Mesi - Srbija šokirala Rumune u poslednjoj sekundi!

četvrtak 04.05.2017.
21:01

Muška rukometna reprezentacija Srbije savladala je Rumuniju u okviru trećeg kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Hrvatskoj.

Epa/Jacek Bednarczyk

Rumuni su ugostili reprezentaciju Srbije u okviru 3. kola Grupe 2 kvalifikacija za odlazak na Evropsko prvenstvo koje će naredne godine biti odigrano u Hrvatskoj.

Utakmica je odigrana u Baja Maru a Srbija je slavila rezultatom 23:22 (13:9) zahvaljujući pogotku Petra Nenadića u poslednjoj sekundi meča.

Domaćin je bolje otvorio meč i praktično držao Srbiju na samo jednom postignutom golu iz sedmerca u prvih sedam minuta, ali se dosta toga promenilo posle 20 minuta igre.

Desetominutni prekid zbog kvara reflektora više je odgovarao našem nacionalnom timu, pa "Orlovi" u poslednjih osam minuta prvog poluvremena prave seriju 5:1 i odlaze na odmor sa četiri gola prednosti.

Na startu drugog poluvremena Rumuni su zaigrali dosta bolje i vrlo brzo anulirali prednost "Orlova", pa smo u poslednjih deset minuta gledali jako neizvestan meč.

Otežavajuća okolnost za Srbiju predstavljao je podatak da je Rastko Stojković zaradio treće isključenje desetak minuta pre kraja zbog čega u završnici nije mogao na teren.

Jako važan momenat na meču dogodio se na pet minuta pre kraja kada je Petar Nenadić presekao napad Rumuna i iz kontranapada postigao gol za prednost Srbije 22:20.

Drama nije izostala uprkos tome što su "Orlovi" stigli do dva gola prednosti, a Petar Nenadić je najpre poklonio Rumunima izjednačenje, da bi zatim izrastao u apsolutnog junaka utakmice.

Srpski reprezentativac preuzeo je odgovornost u poslednjem napadu i udarcem u poslednjoj sekundi meča poslao loptu kroz noge Popeskuu i doneo "Orlovima" veoma važnu pobedu u pohodu na Evropsko prvenstvo.

Najefikasniji u redovima reprezentacije Srbije bio je Petar Nenadić sa 7 golova, a pratili su ga Darko Đukić i Petar Đorđić sa po 4 gola.

U redovima reprezentacije Rumunije dominirao je Marian Goinea sa osam pogodaka, dok su Moćanu i Grigoras postigli po tri gola.

Narednu utakmicu u kvalifikacionoj Grupi 2 Srbija igra u nedelju, 7. maja, od 20 časova, a protivnik će joj u kragujevačkom "Jezeru" ponovo biti selekcija Rumunije.