LŠ - Očekivan poraz, Rastko Stojković "razbio" Vojvodinu

23:08

Priželjkivali su iznenađenje u okviru 7. kola Lige šampiona u Velikoj hali Spensa rukometaši Vojvodine, ali do njega nije došlo.

rkv.rs
rkv.rs

Daleko od toga da poraz nije neočekivan, ali su svi očekivali makar malo bolji otpor Vojvodine u 7. kolu Lige šampiona protiv ekipe Bresta. Na kraju je ekipa iz Belorusije slavila sa 26:35 (12:20).

Domaći rukometaši su se dobro držali u prvih nekoliko minuta, ali su onda sedmostruki prvaci Belorusije ubacili u višu brzinu.

Potpuno je dominirao Rastko Stojković koji je razbio zonu Vojvodine 3-2-1. Danas je srpski reprezentativac postigao 9 golova, bio je najbolji na meču.

Ključni minuti ovog meča su od 7. do 17. kada je Meškov napravio seriju od 6:0 i kada je psihički "ubio" Vojvodinu.

Kod Vojvodine je golman Perović sa 9 odbrana bio solidan, a najefikasniji je bio Strahinja Stanković sa 6 golova.

Ove dve ekipe sastaju se i u narednom meču SEHA lige, igra se u ponedeljak, samo u hali na Slanoj bari od 19:30.

Nakon sedam kola ove grupe Lige šampiona La Rioha vodi sa 12 bodova, Porto ima 10 koliko i Brest Meškov, slede Čehovski Medvedi i Vojvodina sa po 4, a Tatran je poslednji sa 2 osvojena boda.